جمعه 28 تیر 1398

برگزاری جلسه هم اندیشی دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی لاهیجان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/05/12 23:02 بازدید: 562

به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان  :  جلسه هم‌اندیشی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی لاهیجان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حجت حاجی‌پور، بخشدار بخش مرکزی لاهیجان در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی حضور میهمانان، اظهار کرد: بخش مرکزی لاهیجان با دارا بودن 140 روستا، پنج مرکز دهستان، 100 دهیار، 346 عضو محترم شورای اسلامی و جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر یکی از بخش های قابل توجه و مهم در استان گیلان محسوب می‌شود و مدیران استانی نیز به این بخش نگاه ویژه ای دارند.

وی افزود: در طول مدت سه سال و دو ماه که از طول عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد در شرایطی که دشمنان قسم خورده به این نظام و انقلاب به دنبال به چالش کشاندن کشور بودند، به لطف خداوند سبحان و رهنمود های مقام معظم رهبری و همچنین تلاش دولتمردان و همدلی بین قوا و همراهی مردم و مسئولین، عملکرد و رخداد های بسیار خوبی در سطح کشور، استان، شهرستان، بخش و ... اتفاق افتاد.

بخشدار بخش مرکزی لاهیجان ادامه داد: در بحث گازرسانی امروزه تمامی روستاهای دارای 20 خانوار و حتی زیر 20 خانوار از موهبت الهی گاز برخوردارند و شهر لاهیجان به عنوان شهر سبز خوانده می شود، در بحث طرح تجهیز و نوسازی به همت اداره جهاد کشاورزی و همدلی و همیاری دهیاران و شوراها،  2800 هکتار زیر پوشش قرار گرفته و در استان نیز از این نظر رتبه دار هستیم، در بحث طرح هادی روستایی نیز لاهیجان عملکرد بسیار خوبی را داشته و نه تنها در استان بلکه در کشور نیز رتبه دار می‌باشد.

حاجی پور با اشاره به صحبت‌های فرماندار در جلسه ای مبنی بر برازنده نبودن محرومیت‌های روستایی موجود در شهرستان لاهیجان عروس گیلان گفت: از همین جا از جناب آقای احمدی فرماندار لاهیجان و جناب آقای نیکفر نماینده مردم در مجلس به خاطر برنامه‌ریزی جهت حل مشکلات جامعه روستایی تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات ای که در بخش مرکزی لاهیجان وجود دارد، مشکل راه روستایی است که از 400 کیلومتر راه روستایی بخش مرکزی تنها 205 کیلومتر آن آسفالت شده که این وضعیت خوبی نیست.

بخشدار بخش مرکزی لاهیجان افزود: مشکل دیگری که وجود دارد بحث آب شرب است، 35 روستای ما فاقد لوله‌کشی آب شرب هستند و برازنده نظام جمهوری اسلامی نیست که بعد از 37 سال جامعه روستایی ما دغدغه ابتدایی ترین خواسته‌ها و نیاز ها را داشته باشند.

 

وی افزود: امیدوارم به لطف خدا با رهنمود های فرماندار محترم و پی‌گیری های نماینده محترم بتوانیم مسائل و مشکلات را در بخش به گونه‌ای مدیریت کنیم که قدری از دغدغه‌های مردم کاسته شود.

 

حاجی‌پور در ادامه با اشاره به پیش رو داشتن هفته دولت اظهار کرد: هفته دولت فرصت مناسبی است برای بیان دستاورد‌های انقلاب و اینکه بگوییم خادمانشان در این نظام در این شهرستان از هیچ تلاش و کوششی در جهت ایجاد امنیت، آرامش، رفاه و خدمات دریغ نخواهند کرد.

بخشدار بخش مرکزی لاهیجان خاطرنشان کرد: در هفته دولت در بخش مرکزی هشت پروژه را در زمینه زیر‌سازی، آسفالت، بوستان روستایی، ساختمان دهیاری با اعتباری بالغ بر 385 میلیون تومان و ... آماده افتتاح داریم.

وی گفت: در پایان جا دارد صمیمانه از دهیاران و عزیزان در شورای اسلامی به خاطر تعامل خوبشان با هم و بخشداری کمال تقدیر و تشکر را کنم و امیدوارم به لطف خدا و تلاش و کوشش همگانی بتوانیم قدری از مشکلات را کاسته و به سوی پیشرفت گام برداریم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی