یکشنبه 27 مرداد 1398
به ریاست مهندس سید محمد احمدی فرماندار لاهیجان

برگزاری جلسه هم اندیشی دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی لاهیجان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/05/12 15:08 بازدید: 1113

به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان جلسه هم اندیشی  دهیاران  و رؤسای  شوراهای  بخش مرکزی  با حضور دکتر نیکفر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  و به ریاست مهندس  سید محمد احمدی  فرماندار لاهیجان در محل فرمانداری برگزار گردید.

مهندس احمدی فرماندار لاهیجان در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم  به نماینده  و دهیاران و رؤسای  شوراهای اسلامی روستا ٬ شوراها را نماد حاکمیت مردم به مردم دانست و افزود این حاکمیت  از اصول مترقی  قانون اساسی ما می باشد و معیار بر این است  که تمام معیارهای انقلاب  و انقلابی  بودن در این افراد وجود داشته باشد .

ایشان ضمن اشاره  به اصل ششم  قانون اساسی که به نقش مردم در اداره حکومت و پیشبرد نظام  تأکید شده است  و حضرت امام (ره) با ‹‹ ولی نعمت ›› بر شمردن  مردم در برابر مسئولین  به این موضوع  اهمیت بخشیدند.

وی خاطر نشان  کرد : اعضای  شوراها و دهیاران  که منتخب  مردم هستند  بعنوان امین  مردم و خدمتگزار نظام  علاوه بر ایجاد  زمینه های  عمران و آبادانی  روستا  در جهت  توسعه و شکوفایی همه جانبه  روستاها کوشا باشند ٬ زیرا  رسالت  شورا و دهیار  براساس قانون اجرای  قوانین و مقررات  و ایجاد تفاهم  و همدلی  بین مردم و مسئولین می باشد.

فرماندار لاهیجان در ادامه  هدف از برگزاری  جلسه را ارائه  عملکرد شوراها و دهیاران  در مدت  تصدی این مسئولیت  عنوان کرد و گفت : در مدتی که مسئولید با برنامه باشید  و بر اساس آن عملکرد  خود را بسنجید.

ایشان در بخش  دیگیری از سخنان  خود به تعامل  ادارات و دستگاههای  دولتی با شوراهای اسلامی و دهیاریها و تعامل آنها  با مردم و تکریم ارباب رجوع  پرداخت و گفت : به ادارات توصیه کرده ایم که در امورات  خود پاسخگو باشند  و به مطالبات  مردم پاسخ دهند وی از دهیاران خواست  در ارائه  و تولید فکر در حوزه روستا به جهت آشنایی بیشترشاناز وضعیت روستاها با مسئولین  امر همکاری  و تعامل داشته باشند.

در این جلسه  نیز دکتر نیکفر ٬ حاجی پور بخشدار مرکزی ٬ رئیس شورای بخش مرکزی  و تعدادی از شوراها  و دهیاران  مطالبی  را ارائه نمودند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی