چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
سرپرست فرمانداری لاهیجان:

پیام ۱۳ آبان بعنوان دستاورد عظیم انقلاب می‌بایست به نسل‌های بعد منتقل شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/07 23:35 ویرایش : ‎1397/08/07 23:36 بازدید: 299

به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان؛ جلسه ستاد بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان عصر روز دوشنبه ۹۷/۰۸/۰۷ به ریاست سرپرست فرمانداری لاهیجان برگزار گردید.

امیر جانبازی ابتدا یاد و خاطره شهید عرصه امنیت ستوان یکم حسن پاینده را گرامی‌داشت و افزود: شهید پاینده برای برقراری امنیت جامعه به درجه شهادت نائل آمد و امروز این حضور پرشکوه در تشییع پیکر پاک شهید نشان از قدرشناسی مردم عزیز دارد.
سرپرست فرمانداری لاهیجان اظهار داشت: 3واقعه مهم در سه دوره مختلف تاریخ معاصر کشور عزیزمان ایران رخ داد که منجر به نامگذاری این روز با عنوان مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز شد یکی از این اتفاقات مهم دستگیری حضرت امام(ره) و تبعید ایشان به کشور ترکیه بود و واقعه مهم دیگر کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی بود که به نشانه اعتراض به استکبار حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند
وی ادامه داد: تسخیر لانه جاسوسی واقعه سومی بود که در سیزدهم آبان ۱۳۵۸ رخ داد و حضرت امام(ره) از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند که وجه اشتراک این سه واقعه استکبارستیزی بود.
جانبازی گفت: اینکه هر سال ۱۳ آبان را گرامی میداریم پیامی در پی دارد و آن پیام مبارزه بر علیه ظلم ستم و استکبار است.
سرپرست فرمانداری لاهیجان در پایان افزود: پیام ۱۳ آبان بعنوان دستاورد عظیم انقلاب می‌بایست به نسل‌های بعد منتقل شود و همه ما در هر جای میهن اسلامی این وظیفه را بر دوش داریم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی