چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
سرپرست فرمانداری لاهیجان:

نقطه اشتراک وقایع سیزدهم آبان ظلم ستیزی و استکبارستیزی می‌باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/14 11:38 ویرایش : ‎1397/08/14 11:53 بازدید: 287

به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان: سرپرست فرمانداری لاهیجان در ابتدا سخنان خود از اربعین حسینی به عنوان یک رویداد بزرگ جهانی یاد کرد و افزود: حضور بسیاری از غیر شیعیان و حتی غیر مسلمانان در راهپیمایی عظیم اربعین نشان میدهد مکتب حسینی متعلق به همه آزادگان جهان و متعلق به تاریخ بشریت است هرچند برخی رسانه‌های غربی این مراسم بزرگ را بایکوت کردند اما اربعین حسینی قدرتمندترین نماد همبستگی میان جهان تشیع نام گرفته است.

وی در ادامه افزود: از همه کسانی که در برگزاری این مراسم بزرگ چه در قالب خادم و چه تحت عنوان زائر پیاده نقش داشتند قدردانی می‌نمایم.

سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: سیزدهم آبان ریشه در مبارزه و قیام دانش‌آموزان بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی دارد این روز نشان از رسیدن به اهداف والا و عظیمی دارد که باید برای آن از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

وی ادامه داد: در چنین روزی سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران رخ داده و به همین دلیل است که از این روز به عنوان روزی به یاد ماندنی و تاریخی یاد می‌شود. واقع اول در سال ۱۳۴۳ در پی مخالفت امام با اجرای کاپیتولاسیون بود که ایشان را بعد نطقی تاریخی دستگیر و به ترکیه تبعید کردند. سالها بعد در سیزدهم آبان ۱۳۵۷ کشتار جمعی شمار زیادی از دانش آموزان رخ داد که خواستند صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند و بی گمان دانش آموزان آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار همواره نقشی فعال و فراموش نشانی ایفا کردند و امروز هم در تاریخ ایران زمین ثبت شد و سومین واقع در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام رخ داد که در این روز لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند که به این ترتیب مبارزه ضد استکباری ایران بعد جدیدتری پیدا کرد و امام امت در پیامی این حرکت را انقلاب دوم و بزرگ تر از انقلاب اول نامیدند.

جانبازی در ادامه عنوان کرد: نقطه اشتراک این ۳ رویداد مهم در تاریخ معاصر ایران ظلم ستیزی و استکبارستیزی می‌باشد.

وی یادآورشد: ملت عزیز ایران حمله طبس، حمله های موشکی به هواپیمای مسافربری و سکوی نفتی و ۸ سال جنگ تحمیلی را فراموش نخواهند کرد جنگی که موجب شد در دفاع از کشور بزرگترین پیروزی در 200سال اخیر حاصل شود و حتی یک وجب خاک ایران به دست دشمن نیفتد.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان اضافه کرد: ملت بزرگ ایران در طی 40سال اخیر تسیلم فشارهای بیگانه نشده و استکبار باید به این نتیجه رسیده باشد که با فشار، تهدید و تحریم نمی تواند ملت بزرگ ایران را تحت سیطره خود درآورد.

جانبازی خاطرنشان کرد: بعد از برجام و تاکنون استکبار نتوانسته اند به اجماعی که با سایرکشورها برعلیه ایران داشت دست یابد و هم اکنون کشورهای اروپایی و دیگرهم پیمانان آمریکا با این کشور برعلیه ایران همراهی نمی کنند و این باعث شده است که گروه ها و احزاب در ایران با هم متحد شوند و بر مشکلات فایق آیند.

وی به سقوط دلار در اقتصاد بین المللی اشاره کرد و ادامه داد: سقوط دلار یک شکست بزرگ برای استکبارجهانی به شمار می رود و بسیاری از کشورهای دیگر معاملات بانکی، داخلی و تبادلات مالی را بر اساس پول ملی خودشان انجام می دهند که در آینده روند سقوط دلار را بیش ازاین در دنیا شاهد خواهیم بود.

وی یادآورشد: دنیای سیاست تغییر کرده است و ملت های جهان در تلاشند که با یکجانبه گرایی آمریکایی مبارزه کنند و جهان امروز جهان یک جانبه گرایی نیست و آمریکا نمی تواند با این سیاست راه بجایی ببرد و این کشور نتوانست است متحدان بزرگ خود را برعلیه تحریم های ایران با خود همراه کند.

سرپرست فرمانداری لاهیجان در پایان عنوان کرد: مگر میشود ملتی را که درس آزادگی از امام حسین(ع) آموخته، بزرگمردی چون بنیانگذار نظام مقدس جهوری اسلامی را دیده و تحت رهبری اندیشمند فرزانه است را مرعوب کرد؟ مسئولین، دولت و رئیس جمهور محترم تمام هم و غم‌شان بر این است که با عزت و سربلندی بر مشکلات فایق بیایند و باید با وحدت و همدلی بتوانیم این دوره را پشت سر بگذاریم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی