شنبه 23 آذر 1398
فرماندار لاهیجان در کارگروه پسماند:

شایسته شهری چون لاهیجان نیست که در اطراف و اکناف آن زباله دیده شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/29 08:52 بازدید: 256

کارگروه پسماند شهرستان به ریاست فرماندار لاهیجان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان، مهندس میرغضنفری در ابتدای این جلسه گفت: یکی از مشکلاتی که در روزهای اول ورودم به شهرستان با آن مواجه شدم معضل پسماند بود که با رایزنی‌ با تیم مدیریت شهری مشکل به صورت مقطعی حل شد اما شایسته شهری چون لاهیجان نیست که در اطراف و اکناف آن زباله دیده شود.

وی در ادامه گفت: یکی از موضوعاتی که در دستور کار خودم قرار دادم پیگیری بحث زباله بود تا جایی که در سفر ریاست جمهوری به گیلان اولویت اول ما حل معضل پسماند بود که مبلغی هم بابت این امر ابلاغ شده است.

فرماندار لاهیجان گفت: معضلات محیط زیستی و ساماندهی زباله یکی از دغدغه‌های مهم استاندار گیلان است که با درایت ایشان شهرستان لاهیجان از سر جمع اعتبارات از مبلغ قابل توجهی برخوردار شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: تفکیک زباله در شهر و روستا نیازمند فرهنگ سازی است و ما باید این را از مردم مطالبه کنیم و در این راه از سمن‌ها کمک میطلبیم.

وی افزد: برخی از روستاها با مشکل جمع‌آوری زباله مواجه هستند که بخشداران میبایست با کمک دهیاران این معضل را هرچه سریعتر حل نمایند.

میرغضنفری افزود: در بعضی مسیر های حاشیه شهر نوخاله هایی ریخته شده است، این به سیما و منظر شهرستان آسیب میرساند که اداره راهداری طبق ماده ۷ قانون ایمنی راه‌ها در این خصوص عمل نماید.

فرماندار لاهیجان در پایان‌ گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی در امر ساماندهی زباله مستندسازی شود زیرا عدم ارایه صحیح گزارش عملکرد سبب نادیده گرفته شدن زحمات می شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی