شنبه 23 آذر 1398

پیام تبریک فرماندار لاهیجان بمناسبت فرارسیدن دهه امامت و ولایت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/20 21:00 ویرایش : ‎1398/05/20 21:09 بازدید: 208

فرماندار لاهیجان اعیاد قربان و غدیر و دهه‌ی امامت و ولایت را از فرخنده‌ترین و مقدس‌ترین روزها برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان: متن پیام سید اسماعیل میرغضنفری به شرح زیر می باشد:

عید قربان، زیباترین جلوه تعبد و تجلی باشکوهترین مرتبه تبری جستن از هوای نفس و تاسی به دریای لایزال ملکوت اعلی است.

قربان در دل خود آموزه های فراوانی برای بشریت به همراه دارد و به ما می آموزد که باید همچون حضرت ابراهیم (ع) و حضرت اسماعیل (ع) تسلیم محض فرمان خداوند متعال بود و بی شک حق تعالی نیز پاداش این اطاعت امر را به بندگانش اعطا خواهد نمود.

انسان در طول دوران حیات خویش در معرض آزمون های مختلفی قرار می گیرد و عید قربان روزی است که پیامبران بزرگوار حضرت ابراهیم (ع) و حضرت اسماعیل (ع) از آزمون الهی سربلند بیرون آمدند و ما نیز به عنوان بندگان خداوند باید تلاش کنیم تا در امتحان الهی، سرافراز باشیم.

اعمال نیکو و سنت های حسنه ای در دین مبین اسلام برای روز عید قربان وجود دارد و نمود آن در کنگره عظیم حج توسط مسلمانان در سرزمین وحی دیده می شود که نمونه برجسته ای از اتحاد و همبستگی مسلمین عالم را به نمایش می گذارد و این امر نشان می دهد که عید قربان از مهمترین محورهای وحدت و انسجام مسلمانان است.

جامعه اسلامی برای خنثی کردن توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان، نیازمند اتحاد، همدلی و یکپارچگی است که ایام مبارکی همچون عید قربان می توانند مظهر این وحدت باشند.

این ایام همچنین با آغاز دهه امامت و ولایت مصادف است. پیروی از امامت و ولایت از محورهای اساسی و مورد تاکید برای جامعه اسلامی است که سعادت دنیوی و اخروی را برای مسلمانان به همراه خواهد داشت و همواره باید آن را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.

اینجانب فرارسیدن دهم ذی الحجه روز عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت را به تمامی مسلمین جهان و به خصوص ملت ایران و مردم شریف شهرستان لاهیجان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم که همگان از برکات معنوی این ایام بهره مند گردیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی