یکشنبه 24 شهریور 1398
فرماندار لاهیجان:

خط کشی های سیاسی دردی از مردم دوا نمیکند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/08 19:35 ویرایش : ‎1398/06/08 19:36 بازدید: 188

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان، ظهر امروز سید اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان لاهیجان به مناسبت هفته دولت سخنران پیش از خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه بود.

فرماندار لاهیجان در ابتدای سخنان خود گفت، قطعاً تاریخ مشمول انقلاب اسلامی در طول ۴ دهه سرافراز با همه فرازها و فرودها به خواست خدا علی‌رغم تمامی تنگناهایی که دشمنان قسم خورده نظام در مسیر انقلاب قرار دادند امروز کماکان پویا و زنده و در مسیر اعتلا گام به گام به مسیر تعالی در سوی حرکت و به کمال رسیدن است.

وی افزود: قطعاً مردمان خوب ایران اسلامی و بویژه شهرستان لاهیجان فراموش نخواهند کرد روزهایی های کشور در اوایل انقلاب در بحبوحه جنگ تحمیلی چه گلهایی را تقدیم شد تا امروز در سایه درخت تنومند نظام بتوانیم لختی بیاساییم.

میرغضنفری افزود: در کنار تلاش هایی که انجام شده قطعا مضایقی وجود داشته که بخشی عمده ای را شما مردم عزیز مستحضرید و بخشی را هم بنده به استحضار شما خواهم رساند

وی ادامه داد: شرایطی که کشور از یک سال گذشته با آن دست به گریبان است بر کسی پوشیده نیست با روی کار آمدن رئیس جمهور سخیف آمریکا تعهداتی که میبایست انجام می‌شد تا ما را از این بحران عبور دهد به یکباره زیر میز کوبیده شد و همه چیز خراب شد و ما باید شرایط را به گونه‌ای مدیریت می کردیم تا بتوانیم بحران ها را عبور دهیم بخش عمده‌ای از عملکرد دولت در حوزه اجرایی بر می گردد به اعتباراتی که بایستی وصول شود و بخش عمده‌ای از آنها در حوزه درآمدها مربوط به درآمدهای نفتی بوده که با توجه به مشکلات پیش آمده در وصول آن به موانع زیادی برخوردیم اما با دقت نظر مسئولین نظام توانستیم بخشی از آن ها را مدیریت کنیم به نحوی که علی‌رغم تمام این مضایق مردم هنوز برای کالاهای اساسی اگر چه با قیمت بالاتر در دستشان قرار می‌گیرد اما به هر حال این دسترسی برایشان میسر است.

میرغضنفری عنوان کرد؛ اینکه ما بخواهیم تمام عملکرد یک مجموعه را زیر سوال ببریم دور از انصاف است واقع مطلب این است که بهترین قاضی نسبت به عملکرد مسئولین مردم هستند.

وی افزود: از روز اول که به لاهیجان آمدم عرض کردم که بنده یک تفکر سیاسی دارم که زیر چتر نظام جمهوری اسلامی ایران است اما قطعا در حوزه اجرایی نگاه سیاسی نخواهم داشت چرا که خط کشی های سیاسی دردی از مردم دوا نمیکند.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: در کمیته برنامه ریزی شهرستان لاهیجان ۳۳۰ میلیارد تومان برای اعتبارات پروژه های عمرانی در نظر گرفتهدشده است در نظر گرفته شده است که در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح برخی از آن پروژه ها خواهیم بود‌.

وی افزود: با توجه به دغدغه مردم لاهیجان جهت اتمام برخی پروژهای مهم در شهرستان، با پیگیری های مجدانه مسئولین امر، از محل سفر ریاست جمهوری ۴۷۰ میلیارد ریال به شهرستان لاهیجان تخصیص یافت.

وی گفت: پیشرفت کند اجرای سنگفرش خیابان انقلاب و پروژه ورودی شهر دغدغه‌هایی برای مردم بوجود آورده است که با هماهنگی های انجام شده سنگفرش خیابان انقلاب از پیمانکار راه و شهر سازی گرفته شده و شهرداری لاهیجان در حال اتمام آن میباشد و پروژه ورودی شهر که با نیت کاهش آمار تصادفات و ترافیک اجرا شد اما نارضایتی مردم را در پی داشت که میبایست با نظر کارشناسانه هرچه سریعتر رفع و رجو گردد.

میرغضنفری گفت: گاها تهمت‌هایی به مسئولین اجرایی وارد می‌شود که نه اساس درستی دارد و نه بر پایه دین داری میباشد الان در جنگ اقتصادی هستیم که هزینه‌های آن به مراتب از جنگ نظامی بیشتر است چرا که جنگ اقتصادی زندگی و معیشت مردم را مورد هدف قرار داده است که باید همه در کنار هم با صبوری پیروز میدان باشیم.

وی ادامه داد: ما باید سعی کنیم اگر در بخش‌هایی دولت با مشکل مواجه شد کمک کنیم همراه باشیم تا تمام مشکلات حل شود

فرماندار لاهیجان در پایان گفت: دانشمندان ما در حوزه علوم انسانی آنقدر پیشرفت کرده اند که کشور را از از واردات تسلیحات نظامی بی نیاز می کنند و اینها برای دشمنان ما غیر قابل تحمل است

دولت و ملت همدلی و همزبانی