یکشنبه 24 شهریور 1398
فرماندار لاهیجان در همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر:

یکی از معضلاتی که تعاونی ها را تهدید می کند نداشتن وحدت است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/10 14:48 بازدید: 197

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان، مراسم تجلیل از تعاونی‌های برتر شهرستان لاهیجان با حضور فرماندار و مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سال اجلاس فرمانداری لاهیجان برگزار گردید.

سید اسماعیل میرغضنفری در این جلسه گفت: یکی از نکاتی که می تواند به تعاونی ها آسیب برساند نداشتن وحدت است اما اگر در کنار هم به یک وحدت رفتاری و کرداری برسند موفق میشوند و باعث رشد و تعالی کشور در عرصه های مختلف خواهند شد.

فرماندار لاهیجان افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به بخش تعاونی ها شد ولی به دلیل عدم بسترسازی نامناسب بازخورد خوبی نداشت اما در سال های اخیر دولت تدبیر و امید با موظف کردن زیر مجموعه خود مبنی بر استفاده از تولیدات تعاونی ها و ارائه تسهیلات به تعاون‌گران دو اقدام ارزشمند را در حوزه تعاون انجام داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه گفت: از این میزان سرمایه گذاری 13میلیارد ریال آن تسهیلاتی است که توسط دستگاه های اجرایی و بانک ها پرداخت شده است و نزدیک به 90درصد این طرح ها با سهم آورده اعضای شرکت تعاونی ها تاسیس و افتتاح می شوند.

وی اظهارداشت: با بهره برداری از این طرح های هفته تعاون برای 120نفر اشتغال پیش بینی شده است که با افتتاح این طرح ها این میزان اشتغال هم  ایجاد می شود.

 وی خاطرنشان کرد: مهمترین طرح هایی که در بخش تعاون در این هفته شروع به کار می کنند و یا به بهره برداری می رسند شامل پرورش ماهیان گرمابی و ماهیان خاویاری ، مرغ گوشتی ،در حوزه مسکن ، تعاونی های اعتبار گردشگری و بوم گردی و در زمینه فرش  می باشند که در هفته تعاون از آنها  به بهره برداری می شود.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  گیلان گفت: درسال 97نزدیک به 250میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری فقط در بخش تعاون پرداخت شده است که نسبت به دوهزارو900میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده به همه بخش ها در استان گیلان، سهم قابل توجه ای محسوب می شود.

در جلسه تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان لاهیجان که به مناسبت هفته تعاون روز یکشنبه  با حضور تعاونگران و مسئولان و مدیران اداره کل تعاون استان گیلان و مدیران شهرستانی در فرمانداری لاهیجان برگزارشد که  فرماندار لاهیجان در این جلسه اظهارداشت:در شرایط فعلی کشور که در جنگ اقتصادی قرار داریم باید تلاش کنیم چون زنجیرهای به هم پیوسته ای از این شرایط سخت عبور کنیم و تعاونی های یکی از مهمترین عوامل عبور از این شرایط  اقتصادی به شمار می روند.

سیداسماعیل میرغضنفری با اشاره به نقش تعاونی ها در اقتصاد کشور گفت: تجربه های پس از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ثابت شد که  هرگاه  توانسیتم مانند زنجیره های  به هم پیوسته یک زنجیر با هم  باشیم و  در مشکلات و بحران ها از هم گسسته نشویم به هدف رسیده ایم  و در شرایط جنگ اقتصادی فعلی نیز باید با هم متحد شده و فعالیت های تعاونی و جمعی خود را افزایش دهیم .

وی افزود:در تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هرچند  به بخش تعاون توجه خاص شده است ولی موقعیت  تعاونی ها مناسب و جالب نبوده  است و بسترهای لازم برای فعالیت   تعاونی ها  فراهم نشده است اما در حال حاضر تعاونی ها توانسته اند جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت قابل توجهی به بخش تعاونی در دولت تدبیر و امید نشانگر رشد اقتصاد کشور  در این بخش است .

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی  باید هم در اقتصاد و هم در سیاست در کنارهم باشیم تا بتوانیم از گردنه های سختی که بیگانگان برای کشور ایجاد کرده اند  با موفقیت  پشت سر بگذاریم و مشکلات کشور را خودمان با دست های خودمان حل کنیم .

طی مراسمی از هفت شرکت تعاونی برتر  زرین جوجه شمال ، فرازماکیان ، شرکت حمل و نقل عدالت گسترلاهیجان، شرکت تعاونی مین بوس و سواری داران لاهیجان ، شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی ، شرکت تعاونی مصرف کارکنان بهداری و شرکت تعاونی اعتبار نظام پزشکی لاهیجان به عنوان تعاونی های برتر تجلیل بعمل آمد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی